Bitkiler her zaman evde huzurlu ve sakin bir atmosfer yaratmaya yardımcı olarak bizi doğaya ve gerçek benliklerimize bağlı tutar. Ancak güçleri, sadece iyi bir ruh hali yaratmanın ve havayı temizlemenin ötesine geçiyor. Feng Shui’ye göre bitkiler, yalnızca evdeki hissetme şeklinizi değil, tüm yaşamınızı da etkileyebilecek pozitif enerjisine sahiptir ! İşte en iyi Feng Shui ev bitkisi.

Crassula Modeli: Yeşim Bitkisi​

Hayatınıza zenginlik çekmek için, evinize olabildiğince çok yeşim bitkisi koyun. Çinliler, Crassula ovata olarak da bilinen yeşim bitkilerinin, özellikle evin ‘servet köşesine’ konulduğunda hayatlarına zenginlik çektiğine inanıyor. Feng Shui’ye göre, tüm yaşam alanınız, yaşamın farklı yönlerine karşılık gelen özel alanlara sahiptir. Bitkileri bu alanlara koymak, zenginliğinizi, şansınızı, refahınızı ve yaratıcılığınızı güçlendirecek bir pozitif enerji akışı getirecektir.

Bambu​

Bambu, yaşamınızın her alanında büyümeyi destekleyen pozitif enerjiye sahiptir. Zenginliğinize, canlılığınıza ve genel şansınıza karşılık gelen evinizin farklı yerlerine bir vazoya beş ila dokuz dal bambu koyabilirsiniz.

Orkide​

Orkideler doğurganlığın ve refahın sembolü olarak bilinir. Nazik enerjileri, yatak odasının sakin ve huzurlu enerji yaratması için onları mükemmel kılar. Evinizin sağlık alanına sarı orkideler koyabilirsiniz, pembe olanlar aşk alanı için mükemmeldir, mor orkideler ise zenginlik alanında güzel hisler yaratır.

Adaçayı​

Allerjenler ve her türlü kötü enerji söz konusu olduğunda adaçayı nihai temizleyicidir. Yüzyıllardır tüm dünyada evleri ve yaşam alanlarını temizlemek için kullanılmıştır. Evde büyüyen adaçayı, evinizin enerjisi için harikalar yaratan kendi temizleyicinize sahip olmanın harika bir yoludur. Bir saksıda yetiştirebilir ve ardından tütsü olarak yakmak için biraz kurutabilirsiniz.

Barış Zambağı (Yelken Çiceği)​

Barış zambağı, harika görünen ve soluduğumuz havada bulunan zararlı bileşikleri yok etmede harika bir iş çıkaran, az bakım gerektiren bitkilerden biridir. Barış zambağı ayrıca alerjenleri de temizler, bu nedenle evinizin içinde böyle en az bir bitkinin olması iyidir.

Eğreltiotu​

Özellikle asılı saksılarda iyi görünüyorlar ve evin herhangi bir yerine yerleştirilebilirler. Bunları evinizdeki köşelerin negatif enerjisini yok etmek için kullanabilirsiniz.

Portakal Ağacı​

Narenciye ağaçlarının, hayatın her alanında bolluğun kaynağı olan büyük şans getirdiği bilinmektedir. Verandanızda, balkonunuzda ve hatta bahçenizde bir portakal ağacı yetiştirebilirsiniz.

Şakayık​

Şakayık güzel görünür ve hayatınıza aşkı çekebilir. Beyaz ve pembenin tüm tonlarında bulunan güzel kokulu çiçek açarlar, bu da hayatınıza biraz yumuşaklık katmak istiyorsanız onları mükemmel bir dış mekan bitkisi yapar.

Aloe​

Aloe, bir ilaç veya güzellik ürünü olarak kullanılabilir, ancak bir saksıda büyüdüğünde harika temizleme özelliklerine de sahiptir. Soluduğumuz havayı arındırır, her türlü toksinle ilgilenir, ortamı taze tutar. Yaşam alanınızın iyileştirici özelliklerini güçlendirmek için banyoya koyabilirsiniz.